درب اتوماتیک شیشه ای یک پیام ارسال کنید

درب اتواتیک شیشه ای

درب های اتوماتیک شیشه ای نمونه ای مجهز و پیشرفته ای از درب های اتوماتیک می باشد که به طور خودکار عمل  باز وبسته شدن را انجام می دهد. امروزه تقریبا اکثر پاساژها، بیمارستانها، بانک ها و…از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده می کنند.

همانطور که میدانید در گذشته هنگام مراجعه به مکان های پررفت و آمد مانند بانک یا مراکز خرید با درب مکانیکی مواجه می شدید و باید درب را خودتان باز می کردید که این امر هم موجب زحمت مراجعه کننده می شود هم باعث اتلاف وقت و انرژی او می گردد.
در بعضی از مراکز پر تردد نیز درب را به صورت کامل باز می گذاشتند که این کار هم در اتلاف انرژی تاثیر گذار بود و هم اینکه از زیبایی محیط ساختمان می کاست.
اما درب اتوماتیک شیشه ای به  این مشکلات و معضلات پایان داده و راحتی و آسایش را برای هر دو طرف به ارمغان آورده است.

شیشه های مورد استفاده در این نوع از درب ها اکثرا از جنس شیشه سکوریت نشکن(دارای سختی بیشتر نسبت به شیشه سکوریت معمولی) و با قطر ۱۰ میلی متر می باشند که رنگ بندی متنوعی دارد و نسبت به نمای کارشده محیط متفاوت می باش.

 

کاربردهای درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای مناسب مکان هایی است که رفت و آمد در آنها زیاد میباشد و به عنوان درب ورودی ساختمان های مسکونی استفاده نمی شود.

این درب مناسب مکان هایی است که رفت و آمد در آنها زیاد است.

به عنوان مثال بانک ها را در نظر بگیرید، روزانه صدها نفر به یک بانک مراجعه می کنند. قرار دادن دربان برای باز و بسته کردن درب عملا غیر ممکن است. باز گذاشتن مداوم درب هم باعث اتلاف انرژی می شود. اگر مراجعه کننده ها خودشان اقدام به باز و بسته کردن درب کنند این امر هم باعث اتلاف وقت و اسباب زحمت آن ها می شود. در این حالت انتخاب درب اتوماتیک شیشه ای بهترین گزینه برای رفت و آمد است.

درب اتوماتیک شیشه ای محصولی مناسب برای بانک ها،هتل ها، پاساژها، مراکز خرید، رستوران ها، بیمارستان ها و مراکز درمانی، فروشگاه های زنجیره ای، شرکت ها، ادارات، مراکز کنفرانس، مراکز توان بخشی، مراکز فرهنگی مانند فرهنگسراها و نمایشگاه ها و در مجموع مناسب تمام مکان هایی است که مراجعه کنندگان زیادی دارند.

 

مزایای درب اتوماتیک شیشه ای

 

  • افزایش زیبایی ظاهری ساختمان
  • جلوگیری از هدر رفتن وقت مراجعه کنندگان و تکریم اباب رجوع
  • جلوگیری از هدر رفتن انرژی
  • راحتی در استفاده
  • سازگاری با هر نوع معماری ورودی ساختمان
  • امنیت بالا
  • سازگاری با انواع دکوراسیون ساختمان
  • تنوع بالا در رنگ و مدل

 

این محصول انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز خود و نوع معماری ساختمان و محدودیتی که در ورودی ساختمان دارید و همچنین بسته به میزان تردد و عبورومرور می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی یا اسلایدینگ

این نوع از درب اتوماتیک ، پر کاربردترین وعمومی ترین و همچنین ارزانترین نوع درب اتوماتیک شیشه ای می باشد.

 هر جا با نام هایی نظیر درب اتوماتیک کشویی ، درب اتوماتیک اسلایدینگ ، درب اتوماتیک شیشه ای ریلی و درب اتوماتیک شیشه ای سکوریت مواجه شدید، منظور همین نوع درب اتوماتیک است.

درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ بر اساس فضای نصب و نوع ورودی به انواع تک لت، دو لت، سه لت و چهار لت تقسیم می شود. که به هر کدام از فریم های ثابت و متحرک یک لت گفته می شود.

گزینش هرنوع از این درب ها بستگی به فضای عرض درب ورودی دارد.

چنانچه عرض درب زیاد باشد از درب چهار لت (که دو لت آن ثابت و دو لت آن متحرک است) استفاده می شود. اما اگر عرض درب کم باشد می توان از درب دو لت (که یک لت آن ثابت و لت دیگر آن متحرک است) استفاده کرد.
از نظر قیمت درب اتوماتیک شیشه ای کشویی چهار لت با نوع دو لت آن تفاوت چندانی ندارند چرا که بیشترین هزینه در این درب ها مخصوص موتور گیربکس، شاسی و مدارفرمان آن می شود.

پس اگر عرض درب ساختمان تان فضای زیادی دارد بهتر است که از درب چهار لت استفاده کنید که زیبایی بیشتری به محیط ساختمان تان می دهد.
این نوع از درب های اتوماتیک به صورت مقابل هم و کشویی باز می شود. درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ یا کشویی همیشه باعث راحتی در تردد می شود.

                                              

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

این نوع درب پرکاربردترین بعد از درب اسلایدینگ میباشد.

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی برای  مکان هایی مناسب میباشد که علاوه بر تردد زیاد ،افراد زیادی همزمان بخواهند تردد داشته باشند.

 

همچنین اگر نیاز به جابجایی مکرر تجهیزات و وسایل عریض  باشد این نوع درب توصیه می گردد.

اگر درب اتوماتیک شیشه ای کشویی، نیمی از فضای درب را برای عبور و مرور باز می کند،ولی نوع تلسکوپی آن دو سوم این مقدار را باز کرده و بازشوی مفید آن حدود۳۵ درصد بیشتر میباشد.
این نوع از درب های اتوماتیک بسته به میزان فضای ورودی درب، در دو نوع شش لت (که دو لت آن ثابت و چهار لت آن متحرک است) و سه لت (که یک لت آن ثابت و دو لت دیگر متحرک است) ارائه میشود.

انواع شش لت و سه لت درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی نیز مانند درب اتوماتیک کشویی از لحاظ قیمت تفاوت چندانی ندارند و شما میتوانید بر اساس مقدار فضایی که در ورودی ساختمان تان دارید از هر کدام استفاده نمایید.

 

 

                  

  درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی یکطرفه                                               درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی دوطرفه

 

درب اتوماتیک شیشه ای فولدینگ

درب اتوماتیک شیشه ای فولدینگ  که نام دیگر آن اتوبوسی میباشد، نوع دیگری از این محصول است که بیشترین مقدار بازشو را ارائه می دهد.

برعکس دو نوع قبلی این نوع از درب اتوماتیک شیشه ای نیاز به لتهای ثابت ندارد و فضایی که از هر طرف حداکز فضا را اشغال می کند،حداکثر ۱۰ سانتیمتر میباشد.

به همین علت درب اتوماتیک فولدینگ برای مکان هایی مناسب است که محدودیت بالایی در فضای ورودی درب دارند. این درب چون به صورت درب اتوبوس باز و بسته می شود به درب اتوماتیک شیشه ای اتوبوسی نیز شناخته میشود.

 

 

درب اتوماتیک شیشه ای منحنی

درب اتوماتیک شیشه ای کرو یا منحنی یکی از درب های مدرن و لوکس است که قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر این درب ها دارد و فضای بازشوی بیشتری را هم در اختیار کاربران می گذارد.

این نوع از درب اتوماتیک شیشه ای همچنین زیبایی ظاهری خاصی دارد که باعث افزایش ارزش ساختمان شما می شود.

 

درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی

این نوع از درب اتوماتیک شیشه ای کارکردی مشابه درب اتوماتیک شیشه ای کشویی یا اسلایدینگ دارد با این تفاوت که در  مکانهای دارای ورودی سه گوش و کنج مورد استفاده قرار میگیرد.

درب اتوماتیک مثلثی  همانند نمونه منحنی اش زیبایی ظاهری بالایی دارد و برای ورودی های باریک و دونبش انتخاب هوشمندانه ای میباشد چرا که علاوه بر افزایش زیبایی ظاهری، فضای بازشوی قابل توجهی را در اختیار کاربران قرار میدهد.

                                                     

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *