درب اتوماتیک و کرونا یک پیام ارسال کنید

درب اتوماتیک و کرونا

موضوعی که در این مقاله میخواهیم به آن بپردازیم در رابطه با درب اتوماتیک و کرونا می باشد. این روزها در همه جای جهان صحبت از ویروس کرونا و مشکلات ایجاد شده آن است. و بی شک یکی از راه های انتقال این ویروس از طریق تماس با سطوح آلوده می باشد. قطعا مهمترین راه انتقال نیز همین است. بدین منظور همه جا مردم در حال ضد عفونی کردن سطوح پر استفاده مثل دستگیره های درب،دکمه های آسانسور و … هستند.

یکی از کانون های اصلی انتقال ویروس دستگیره های درب است. زیرادر یک محل عمومی مثل فروشگاه چندین بار در یک نقطه کانونی دستگیره دست های آلوده به ویروس تماس حاصل می کنند.

بر اساس نظر کارشناسان ویروس کرونا از ۵ ساعت تا ۸ روز بر روی دستگیره ها باقی میماند. و تمیز کردن دستگیره ها در هر بار رفت و آمد تقریبا امکان ناپذیر است. در عین حال موضوع مهم، ضدعفونی کردن دستگیره ها از هر نقطه دیگر ساختمان است. آیا درب اتوماتیک کرونا را می تواند مهار کنند؟

 

اما راه حل چیست؟

یکی از راه حل های عملی در محل های عمومی و پرتردد و یا حتی کم تردد استفاده از درب های اتوماتیک می باشد. همانطور که از نام درب اتوماتیک مشخص است، نیاز به لمس جهت باز و بسته شدن ندارد.

استفاده از آن چه در دوران کرونا چه پسا کرونا، یکی از راه های مناسب و کم هزینه در سلامتی بشر است. اگر کمی تامل کنید متوجه خواهید شد چه تعداد از افراد هر ساله بر اثر بیماری های ویروسی مانند آنفولانزا، سرماخوردگی و غیره بیمار می شوند و نیاز به استراحت پیدا می کنند. و این موضوع چه مقدار هزینه اقتصادی ایجاد می کند؟

حتی بسیار افراد سالانه جان خود را بر اثر بیماری آنفولانزا از دست می دهند. پس نتیجه می گیریم تماس با سطوح آلوده یکی از دلایل اصلی انتقال بیماری های ویروسی به افراد است  و دستگیره درب قطعا آلوده ترین نقطه ی ویروسی ساختمان به حساب می آید.

 

کلید فرمان با عملکرد لمسی از راه دور

در بعضی از درب اتوماتیک به جای چشم الکترونیکی که با کلید فرمان باز میشوند نوعی کلید جهت جلوگیری از تماس دست وجود دارد که با  نزدیک نگه داشتن دست مقابل سنسور منجر به باز شدن درب می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *